Nicolas Shellong ve Španělsku na WORLD JUNIOR GOLF TOURNAMENT SERIES

Nicolas Schellong po fantastickém třetím kole v první desítce na WORLD JUNIOR GOLF TOURNAMENT SERIES ve Španělsku. Odkaz na Leaderboard. Od čtvrtka 30. října do soboty 1. listopadu se ve španělské Tarragoně konal další díl World Junior Golf Tour Series na hřišti Bonmont. Nicolas Schellong, Filip Ráža a Jiří Zuska byli tři čeští hráči, kteří se zúčastnili turnaje v Tarragoně. Startovní pole mělo 120 hráčů včetně nejlepšího Evropana do 16 let Nora Kristoffera Reitana, který v posledním kole hrál neuvěřitelných 64 ran, což mu přesto nestačilo na vítězství! Kristoffer Reitan prohrál rozehrávku s Němcem Leonem Baderem, který měl celkové skore -10. Naši borci si vedli velmi dobře a ve velké konkurenci obstáli. Konečné 7. místo – Jirka Zuska (74, 70, 70; -2), 10. místo Nicolas Schellong (75, 72, 68; -1). Nejmladší účastník ve startovním poli, teprve 12letý Filip Ráža se rovněž neztratil a s celkovým skóre +15 (75, 80, 76) obsadil 54. pozici. Gratulujeme ke skvělým výsledkům!

When Students begin to write, they frequently find it tough to decide on a theme. A pupil may need to do distinguishing types of writing while researching unique arts and humanities subjects.
For all those pupils which are going through the identical French automatic essay typer, we have chosen to offer a concise guide about how you can write French essay particularly if you dont know how precisely to speak French. Your entire thoughts would be totally matched within the article readily. I won’t make it tough to ascertain what my level is really in this article. This genuinely does make an impact within the standard of the past composition.

The dreaded school composition is the most problematic in reference to really coming up along with a topic to write about. There are numerous different sorts of documents. That the storylines are all actual make this article even more interesting, successful, and relatable. Tens and Thousands of argumentative essays are written on these types of topics and you may possibly not possibly write a fresh discussion for all these subjects.